вторник, 28 октября 2014 г.

Efektívnosť uplatňovania izolácia PAROC v vetrané fasády

Efektívnosť uplatňovania izolácia PAROC v vetrané fasády


Logo Paroc

V moderný city building použité konštrukcie na základe takýchto systémov, ako sendvičové panely s tepelnou izoláciou vrstvu peny, tehla, cinder blok a monolitického betónu. Tepelnú odolnosť týchto konštrukcií je celkom v súlade s doteraz platnými normami (Výstrižok II-3-79 "Budovanie tepelnej techniky"). Na jednej vrstvy konštrukcie z betónu s pórovité kamenivo alebo z ľahčených betónov, ako aj zo syntetických materiálov, táto hodnota by mala byť 1, 1 - 1, 3 m 2 OC / W a pre viacvrstvové konštrukcie s tepelnou izoláciou z minerálnej vlny alebo penového - 1, 8 m 2 OC / W Dnes, však, je zrejmé, že ochrana prevedení, ako sú hodnoty majú odolnosť voči teplu, nedovoľte, aby sa:

  • zabezpečiť pohodlný pobyt ľudí,
  • aby sa zabránilo obrovské straty tepla, ktoré vedú k neprimerane vysokej spotreby energie,
  • zabrániť predčasnému zhoršeniu izolácie a mechanické vlastnosti prikladať štruktúry z dôvodu neustále zmrazenie, akumulácia v štruktúr kondenzácie, nerovnomerné deformácie prvkov pre teplotné výkyvy, praskanie, zverejňovanie kĺby, atď.,


Paroc v zatepľovanie fasád Zo štúdií, ktoré sa uskutočnili v Moskve a Moskovskej oblasti, je potrebné, aby návrhy, ktoré boli v prevádzke viac ako 30 rokov, hodnota odpor pre prenos tepla sa zníži takmer o polovicu. Navyše, najväčšie tepelné straty vznikajú v montovaných panelových domoch, kde spotrebu štandardného paliva na vykurovanie 1m 2 celková plocha je 88 kg za rok. Preto jednoznačne potrebné dodatočné tepelné izolácie, krytiny štruktúry existujúcich budov.

Jedným z najatraktívnejších možnosťou je použitie fasádnych tepelné izolačné systémy s vzduchová medzera, t.j. vetraných fasádnych systémov (Obr. 1).

Vetraná fasáda systém široko používaný v Škandinávskych krajinách. Vetraná fasáda bola tak rozšírená v krajinách s obrovským pre nasledujúce dôvody.

  • Systém je pomerne vyrovnané s ekonomické a environmentálne aspekty.
  • V žiadosti o kvalitné izolačné materiály sú zabezpečené konštantné teplo-izolačné parametre prikladať štruktúr.
  • Ubytovanie a prikladať konštrukcie vzory "dýchať,", ako je hladký difúzie vodnej pary.
  • Poskytuje dobrú zvukovú izoláciu.
  • Zvyšuje životnosť budovy
  • Dlho udržiavaný vzhľad budovy.
  • Je široký oblasti architektonickej tvorby.
  • Fasádny systém predpokladá, že kolísanie teploty muriva, ktorá im umožňuje chrániť proti predčasnému starnutiu.
  • Fasáda systém je jednoduché vyrovnať sa s zaťaženie vetrom.
  • Systém vetrané fasády je vhodný aj pre nové o'objekty a pri obnove existujúcich budov.

Vetraná fasáda systém široko používaný v Škandinávskych krajinách. Vetraná fasáda bola tak rozšírená v krajinách s obrovským pre nasledujúce dôvody.

  • Systém je pomerne vyrovnané s ekonomické a environmentálne aspekty.
  • V žiadosti o kvalitné izolačné materiály sú zabezpečené konštantné teplo-izolačné parametre prikladať štruktúr.
  • Ubytovanie a prikladať konštrukcie vzory "dýchať,", ako je hladký difúzie vodnej pary.
  • Poskytuje dobrú zvukovú izoláciu.
  • Zvyšuje životnosť budovy
  • Dlho udržiavaný vzhľad budovy.
  • Je široký oblasti architektonickej tvorby.
  • Fasádny systém predpokladá, že kolísanie teploty muriva, ktorá im umožňuje chrániť proti predčasnému starnutiu.
  • Fasáda systém je jednoduché vyrovnať sa s zaťaženie vetrom.
  • Systém vetrané fasády je vhodný aj pre nové o'objekty a pri obnove existujúcich budov.

 Zariadenie fasádne zatepľovacie systémy s vzduchová medzera Zariadenie fasádne zatepľovacie systémy s vzduchová medzera je relatívne jednoduché (Obr. 2). . Na stene, ktorá vyžaduje izolácie, vytvoriť špeciálny rám, ktorý vykonáva funkcie podpornej konštrukcie a poskytnúť systém vetrania. Rám je pripevnený priamo na stenu alebo na vzdialenosť potrebnú na vytvorenie vzduchovej medzery, a s'v kombinácii so špeciálnou stenu. Na ráme sú upevnené fasádne panely a profily, a izolácie mechanicky upevnený k stene pomocou dowels a, ak je to potrebné, vodorovné tyče. Pre normálne fungovanie systému nie vodorovné konštrukcie na blokovanie vzduchu medzery. Obzvlášť dôležité voľný tok vzduchu medzi izolácie a fasádne panely pri oknách, balkónoch a iných križovatkách. Je tiež dôležité, aby sa zaistila maximálna možná výška vzduchovej medzery. Prítomnosť na s'jednota každá platňa s spojovacích materiálov ktorejkoľvek z štrbín a otvorov, cez ktoré vzostupný prúd vzduchu na povrchu, výrazne znížiť výkon systému. Mnoho systémov vetrané fasády môže medzi prvky rámec izolačné vrstvy, ktoré sa môže rozhodnúť, optimálne upevnenie izolačných dosiek.

Pre vonkajšie obklady použiť cement-holenie, stromy'Jani povrchovo opracované, kovu alebo iného dosky, ktoré z dôvodu výroby mať rôzne typy povrchu, ktorý dáva príležitosť urobiť fasády takmer všetky účtovania, a ak je to potrebné na model pôvodné architektonické fasády komplety.

Použitie ako tepelnoizolačné vrstvy materiálov fínskeho výrobcu PAROC zaručujú maximálne dlhodobé fungovanie tohto systému. Podľa výsledkov vedeckého výskumu z optimálnej hodnoty modulu kyslosti MK minerálna vlna musí ležať v 1, 9 cca 2, 1, čo zodpovedá odolnosť proti vode, pH <3 AC 4. Hlavné vlastnosti materiálov PAROC spĺňať tieto požiadavky: modul kyslosti o 1, 9, odpor (pH) nie viac ako 3, 0.

Ako je známe, priemer vlákna minerálnych výrobkov, by mal byť 2 o 5 mikrónov. Väčší priemer vlákna stane nestabilným. Nárast priemeru vlákien pri ukladaní o'kapacitný hustota minerálnej vlny znižuje odpor pohybu vzduchu, ktorý prechádza cez dosky. Vlákna s priemerom menším ako 2 mikrónov nebezpečné pre ľudský respiračný systém. Spoločnosť vyrába Paroc materiálov s obsahom vlákniny priemer 1 o 5 mikrónov. Aby sa eliminovala možnosť aplikácie vlákniny ranu v ľudských pľúc, Paroc opravuje chemické zloženie materiálov na zvýšenie kapacít broscini vlákien. Hodnota parametra charakterizujúce častíc, obsah taveniny, nie je tvoril v vlákna (nie vrátane vlákniny), ovplyvňuje tepelnú vodivosť materiálu. Veľké hodnoty parameter, ktorý určuje obsah inklúzie vplyv na tepelno-izolačné vlastnosti. Spoločnosť vyrába Paroc materiál, v ktorom sa prímesi obsah neprekročí 4% hmotnosti, zatiaľ čo ruské normy obsah nečistôt povolené 10 hmotnosť%.

Vysoká úroveň kvality, na celom minerálnej vlny produkty PAROC, dodané na územie Ruska, potvrdil potrebné technické osvedčenia vydané DSF - mimovládna organizácia, ktorá vykonáva osvedčovanie stavebných materiálov a technológií.

Hlavným parametrom na výber izolačné materiály na fasádne systémy s vzduchová medzera dnes je hustota. Avšak, výskumu a skúsenosti z Paroc povedať o jednostrannosť tohto prístupu. Pretože hustota je len charakteristika'objemnú hmotnosti materiálu. Pre použitie akýchkoľvek materiálov v určitý systém musí spĺňať požiadavky pre niekoľko parametrov a hustota nie je často ten hlavný. Napríklad, pre tepelno-izolačná vrstva v fasádne omietky systémy sú dôležité ukazovatele z tepelná vodivosť a pevnosť vrstva, okrem poskytovania správne izolačné vlastnosti a schopnosť materiálu v procese využívania odolávať vonkajším, ktoré sú namontované priamo do izolácie, omietky vrstvy.

V fasádne systémy s vzduchová medzera izolačný materiál nepodlieha výrazné mechanické zaťaženie, okrem vlastnej hmotnosti a hmotnosti fisherspooner ohrievača, ale jeho hlavnou funkciou - zabezpečenie riadneho izolácie. Avšak, prietok vzduchu v ventilácia chrbta, ktoré sa vstrebávajú priamo do izolácie, môže viesť k zhoršeniu izolačný účinok a odstraňovanie vlákien z povrchu materiálu (Obr. 2). Preto špecialisti z PAROC presvedčení, že výber tepelnej izolácie pre fasádne systémy s vzduchová medzera musí byť v súlade s možnosťou vzduchovej priepustnosti, ktorý ukazuje kapacitu ohrievač, aby sa zabezpečilo správne prúdenie vzduchu odpor.

Jeden z materiálov PAROC odporúča sa pre systémy vetrané fasády, Wat UNS 37/eXtra (tepelná vodivosť 0, 0365 W / m, C). Ak je konštantný nahor prietok vzduchu (Obr. 2. ), So nižšia ako teplota povrchu, zhoršiť thermophysical vlastností materiálov vzhľadom na výrazný rast tepelné straty. Povrch čalúnená dosky s vláknité štruktúry a vysoké hodnoty o'objemnú hmotnosť, potrebujete izolovať viac hustý materiál, ktorý nemá vplyv na tepelné vlastnosti dosiek. S cieľom použiť čelné sklo typ izolačné dosky WPS 3n vrstvou fólie Tyvek. Umožňujú vytvoriť efekt prekrývajúcich sa vrstiev izolácie a tým sa zabránilo "studenej mosty". Izolačné dosky s povlakom z alternatívnych materiálov (sklo atď.), ktoré sú primerane zastúpené spoločnosti PAROC, tiež úspešne vyriešiť tento problém.

Veľké diskusie je otázka parozábrana v tepelne izolačné fasádne systémy s vzduchová medzera. Je zrejmé, že táto otázka typov'je spojený s celého komplexu opatrení na tepelnú rehabilitáciu, a to s ventilačné systémy. Podľa odporúčaní vedúcich Západnej inžinierov a dizajnérov použitia pary tesniacej vrstvy je potrebné ako parozábrana zabraňuje prieniku do izolačné vrstvy vlhkosť z miestnosti. V priestoroch vlhkosti je spôsobené ľudskou činnosťou, varenie, umývanie, atď., Vlhký vzduch, ktorý sa pohybuje na úkor tlak vytvorený teplotný rozdiel medzi vnútri a mimo priestorov, adjudged byť v poli z bavlny, vlny, a z vonku, priľahlé k stene, kde odstránenie vlhkosti ťažšie ako vo vrstvách, ktoré hraničia vzduchovej medzery. Prítomnosť vlhkosti vedie k zhoršeniu izolačné vlastnosti a ovplyvniť výkonnosť budovy obálky. Aby sa zabránilo tento jav je vhodné použiť para-izolačná vrstva. Na druhej strane, prítomnosť tejto vrstvy bude nevyhnutne zvýšiť otázka, ako odstrániť vlhkosť tvoril vo vnútri. Jeho riešenie je, po prvé, je potrebné kvalitatívne funguje presne navrhnutý tak, ventilačný systém, ktorý nielen odstraňuje novo vytvorené nadbytočnú vlhkosť, ale tiež zaisťuje, sušenie starej steny izolácie. Vo väčšine domoch, ktoré potrebujete byť v teple, dnes nie sú žiadne vetracie systémy. Prirodzené vetranie, až na vzácne výnimky, sú k dispozícii iba v kuchyniach a kúpeľniach, a vzduchu v obývacej izbe cez otvory, Okná a trhliny v okne bloky. Ak tepelnej rekonštrukcie domu je vyrobený izolácia opláštenie konštrukcie a výmena starých okenných rámov s novými, ktoré nie je vybavené ventilačným systémom v podobe labyrinty, kaskády, atď., prvky, a systém vetrania doma nie je spracovaná na všetkých, ako teplo hygieny môže viesť k nepríjemným dôsledkom. Preto, keď nie je dosť peňazí na plnom rozsahu reorganizácii termálné kompromis "osvietilo metódu," - zariadenie na vetrané fasády všetky konštrukčné prvky, ale bez parozábrana. Ale povinné'povinné stave - aplikácia "dýchacie" izolačné dosky, t.j. materiál, nebráni odstránenie prebytočnej vlhkosti zo štruktúry.

Fínska spoločnosť PAROC na mnoho rokov, vyrába vysoko kvalitné výrobky, ktoré spĺňajú najprísnejšie Európske normy. Vďaka cielenej a prebiehajúcich výskumných a praktických aktivít, vďaka usmernenie zamerané na plnej spokojnosti spotrebiteľov a potrieb občanov, spoločnosti PAROC je najviac široký sortiment produktov, z ktorých každý je optimálne zvolená za špecifické úlohy izolácie, zvukovej izolácie, požiarnej ochrany a pod., Podľa Klimatickej klasifikácie a výskum svetovej zdravotníckej Organizácie'I Cam'Jan PAROC Vata pripísať najlepší z triedy M1. Preto, spoločnosti materiály boli vybrané ako základ pre ich systémy popredných spoločností, ktoré ponúkajú nové technológie otepľovanie.


Na materiály stránky www. paroc. ru

Výrobky z minerálnych vlákien Tepelná a zvuková izolácia PAROC Prejsť na: Tepelná a zvuková izolácia Výrobky z minerálnych vlákien Tepelná a zvuková izolácia PAROC


Zdroj: www. materik-m. ru

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Яндекс.Метрика